INN-LIATE PODLAHY

epoxidové podlahy - info

Čo sú epoxidové podlahy? Aké sú typy epoxidových podláh?

Pokiaľ ide o výber nových podlahových systémov pre priemyselné použitie, nátery podláh v garáži alebo iných vonkajších povrchov, podlahy z epoxidovej živice skutočne vyčnievajú z iných možností podláh z mnohých dôvodov. Epoxidové podlahy, inak známe aj ako živicové podlahy, sú vysoko odolné, prispôsobiteľné, udržateľné a dekoratívne pre akýkoľvek povrch. Čo najviac vyzdvihuje epoxidové podlahy, je ich odolnosť voči vysokým úrovniam opotrebovania, čo z nich robí podlahy s dlhou životnosťou. Ak uvažujete o podlahe z epoxidovej živice, tu je vysvetlenie, z čoho sa epoxidové podlahy skladajú, a kde použiť konkrétne typy epoxidových podlahových systémov.  

Čo je epoxid

Hlavným aspektom epoxidovéj podlahy alebo náteru je, že je chemicky odlišný od bežných podlahových systémov. Živicová podlaha pozostáva z dvojzložkového epoxidového systému – kombinácie polymérových živíc a tvrdidla. Pri správnom zmiešaní epoxidová živica a tužidlo na seba navzájom reagujú, čo vedie k chemickej väzbe oboch komponentov so samotnou podlahou. Chemická väzba vytvára tuhý živicový materiál, ktorý je trvanlivý, odolný voči degradácii a výnimočne dobre priľne k podkladu.

Čo sú epoxidové podlahy

Epoxidová podlaha je systém ktorý obsahuje viacero vrstiev epoxidu, ktorý sa aplikuje na podlahu v hrúbke najmenej dva milimetre. Pri porovnávaní epoxidovej podlahy a epoxidového podlahového náteru je rozdiel a ten spočíva v hrúbke liateho epoxidu a samotného náteru – ako je uvedené, liate epoxidové podlahy majú hrúbku najmenej dva milimetre. Akákoľvek epoxidová podlaha s hrúbkou menšou ako dva milimetre sa bežne označuje ako epoxidový podlahový náter.

Typy epoxidových podláh

Liate epoxidové podlahy: liaty epoxid sa používa na nové, staré, popraskané alebo poškodené betónové podlahy na vytvorenie hladkej, odolnej a vyrovnanej textúry na povrchu podlahy v hrúbke minimálne 2mm. Epoxidové liate podlahy poskytujú nielen lesklý vzhľad, ale prichádzajú v mnohých rôznych farbách, ktoré oslovia komerčné, priemyselné a iné priestory.

  • Kde použiť liate epoxidové podlahy: výrobné budovy, sklady, predvádzacie miestnosti, komerčné garáže, kuchyne a ďalšie

Epoxidové podlahy s plným presypom kremičitým pieskom: Táto epoxidová podlaha sa klasifikuje ako najtvrdší  podlahový systém. Táto epoxidová podlaha je vyrobená zo 100% pevných epoxidov a triedeného kremenného piesku. Tieto systémy sú ideálne pre priestory, ktoré vyžadujú podlahu, ktorá je vysoko chemicky odolná a vydrží veľké množstvo nárazov. Samotná podlaha vytvára proti smyk. Túto epoxidová podlaha je tak isto v mnohých farebných prevedeniach.

  • Kde použiť epoxidové podlahy s plným presypom: mechanické priestory, sklady, komerčné kuchyne, reštaurácie, garáže, výrobné závody.

Epoxidové podlahy nátery:  Epoxidové podlahové nátery sú finančne menej náročné ale samozrejme aj menej odolné proti poškodeniu. Aplikujú sa zvyčajne v hrúbke 1 až 1,5mm. Samotný epoxid sa aplikujeme v jednej alebo dvoch vrstvách nanášaním valcom.

  • Kde použíť epoxidové nátery: povaly, garáže a priestory nenáročne na zaťaženie.

Antistatické epoxidové podlahy (podlahy odolné voči elektrostatickému náboju (ESD): Na zníženie akýchkoľvek statických rizík vo vašich priestoroch je možné použiť antistatické epoxidové podlahy. Táto epoxidová podlaha odvedie statickú elektrinu. Antistatické riešenie je vysoko odporúčaná epoxidová podlaha do priestorov, ktoré obsahujú horľavé materiály alebo sú inštalovaná prístroje vyžadujúce takéto riešenia.

  • Kde používať antistatické epoxidové podlahy: Elektronické, chemické alebo farmaceutické výrobné zariadenia alebo zdravotnícke zariadenia.

Epoxidové podlahy s chipsami: Tento typ epoxidovej podlahy obsahuje farebné akrilové chipsi, ktoré sú rozptýlené do epoxidu, aby vytvorili viacfarebný vzhľad. Chipsi nielenže ponúkajú zaujmavý vzhľad, ale tiež poskytujú každému povrchu jemné drážky, ktoré znižujú akékoľvek pošmyknutia a pády. Epoxidové chipsové podlahy prichádzajú v nekonečnej škále farieb a štýlov  ktoré sú prispôsobiteľné pre akýkoľvek priestor.

  • Kde používať epoxidové chipsové podlahy: šatne, športoviská, kliniky, komerčné kuchyne a ďalšie.

zhrnutie-epoxidové podlhy

Epoxidové liate podlahy ponúkajú všestranné riešenie, ktoré je praktické, trvácne, vysoko odolné voči nárazom a prispôsobiteľné každému priestoru. 

INFORMUJTE SA...

Radi Vám poradíme alebo zašleme cenovú ponuku.

Galeria

Copyright © INN-liate podlahy